Skip to Content.Skip to Navigation.
Daily Summaries: 0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
Weightlifting

Group B - Start List

Information on the rules, equipment and history can be found in the Weightlifting section of this site.

Other Related Event Information

Other information relating to this event can be selected from the drop down list:    


Open EAD Powerlifting Group B

Start Order Lot Country - Name Birth Date Entry Mark
1 20 Australia Flag AUS  - HYDE Paul Charles 19/10/1971  
2 25 Republic of South Africa Flag RSA  - FITZPATRICK Ricardo Roberto 30/11/1980  
3 26 India Flag IND  - BASHA Farman 25/03/1979  
4 40 Australia Flag AUS  - GREEN Steven Keith 25/03/1965  
5 51 Malaysia Flag MAS  - KOH Chia Chern 05/07/1969  
6 113 Uganda Flag UGA  - SSENGENDO Billy 15/11/1979  
7 127 Tanzania Flag TAN  - NYABALALE Ernest Justin 19/05/1968  
8 134 New Zealand Flag NZL  - TAAMARU George 09/04/1973  
9 182 Sri Lanka Flag SRI  - PERERA Sadun 02/09/1969  


Judges List
Function Country - Name
Technical Delegate Australia Flag AUS  - RUSSELL Julie Elizabeth
President of jury Australia Flag AUS  - RUSSELL Julie Elizabeth
Members of jury Australia Flag AUS  - McNICHOLL Brian Frederick
England Flag ENG  - SHEARD Joyce
Republic of South Africa Flag RSA  - SPENCER Peter Colin
Malaysia Flag MAS  - YEOH Keat Chye
Centre Referee Australia Flag AUS  - BURLEY Martin Cherriman
Referee 1 Netherlands Flag NED  - BRANDT Simon
Referee 3 England Flag ENG  - CHARLTON Donna
Technical Controllers Malaysia Flag MAS  - OSMAN Ghazalli
Doctors on duty Kiribati Flag KIR  - MAREA Matikoora
Australia Flag AUS  - MITCHELL Robert
Speakers Australia Flag AUS  - JONES Lynden
Secretaries Australia Flag AUS  - HEMERY Robert Charles
Time Keeper Australia Flag AUS  - GILBERT Barrie Gregory
Chief Marshal Australia Flag AUS  - YAGCI Mehmet

WLR051A_WL03001010000BENG

Information on the rules, equipment and history can be found in the Weightlifting section of this site.
Navigation Menu
Karak's footprints
Hockey information